گناهان كبيره | accidents | 9731

پژوهشگر بزرگوار سلام و عرض ادب. شما با جستجوی عبارت گناهان كبيره وارد سایت فروشگاهی دیجی فایل شده اید. چناچه به این فایل نیاز دارید، فقط کافیست به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید. در هنگام خرید فایل گناهان كبيره ایمیل حقیقی خود را وارد کنید، چراکه محصول بعد از خرید به ایمیلی شما ارسال خواهد شد.

که بودست آیین و کیش‬ گناهان كبيره ‫به‬ ‫برافشاندند‬ ‫همه‬ ‫سر‬ ‫بدسگاالن‬ ‫ببود‬ گناهان كبيره ‫براز‬ ‫‪277‬‬ ‫خوبی‬ ‫بیاراست‬ ‫شاد‬ ‫ابر‬ گناهان كبيره ‫که این ماه نو بر تو گناهان كبيره فرخنده باد‬ ‫با‬ ‫را‬ ‫بسان‬ ‫پهلوان‬ گناهان كبيره ‫او‬ ‫نشاند‬ ‫یکی‬ ‫بیاید‬ ‫به خشنودی گناهان كبيره و رای و فرمان اوی‬ ‫زر‬

گناهان كبيره

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: گناهان كبيره

گناهان كبيره

تحقیق گناهان كبيره

 متشکل از 27 صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

سرآغاز 

(( اعملو عبادالله ان التقوي دار حصن عزيز و الفجور دار حصن ذليل لا يمنع اهله و لا يحرز من لجا اليه )) 

اي بندگان خدابدانيد که همانا تقوا و پرهيزازگناه حصاري محکم و جايگاهي منيع است که در آن حصار زياني بکسي نمي رسد ، اما بي پروايي و گناه کاري حصاري است پست که نمي تواند اهل خودش را از آفات وبلائي که با آنان رو آورد نگهدارد و پناهنده خود را حفظ کند.

(( اين سخن از امير المومنين علي عليه السلام در نهج البلاغه فيض – خطبه  156 آمده است )) 

همان گونه كه در تربيت و سالم سازي بدن از انجام بعضي امور و خوردن پاره اي از خوردنيها بايد پرهيز كرد ، در تربيت و تهذيب نفس نيز از انجام برخي كارها و استفاده از بعضي غذاها بايد اجتناب ورزيد . 

البته اين خويشتنداري و پرهيز بر خلاف تمايلات نفس انسان است و در آغاز قدري دشوار به نظر مي رسد لكن با رياضت و مجاهدت ، سرانجام ، كارها آسان و راهها هموار خواهد شد . 

اين جنگ و گريز در خودسازي و تهذيب نفس نقش اساسي را ايفا مي كند كه در فرهنگ اسلامي از آن به «تقوا» تعبير مي شود اساس تمام ارزشهاي اسلامي و انساني است و هيچ عمل و كوششي بدون آن ارزش ندارد ودر پيشگاه خداوند متعال پذيرفته نيست .

بي ترديد ، هر عملي كه نزد خدا مقبول نشود و در اعتلاي روح و صلاح و صفاي آن هيچ گونه تاثيري نخواهد داشت ، زيرا تنها كلام طيب و عمل صالح به سوي او بالا مي رود و تنها انسانهاي پاك و صالح به خدا نزديك مي شوند .

همانطوريکه مي دانيد گناهان کبيره گناهاني است که خداوند در قرآن کريم براي آنها عذاب آتش جهنم را در نظر گرفته.

گناه اعمال نيک را هدر مي کند:

 ونيز پاره اي از گناهان کبيره باطل کننده اعمال صالحه است و خلاصه پرهيز از گناه مهمتر از اعمال صالحه است و براي اثبات اين مطلب ( اهميت بيشتر ترک گناه )  پاره اي از روايات نقل مي شود.

1- رسول خدا ( ص ) فرمود:نخوردن لقمه حرامي نزد خداوند از دو هزار رکعت نماز مستحبي خواندن بهتر است .

2- امام صادق ( ع ) فرمود:رد کردن يک درهم بصا حبش نزد خداوند با هفتاد حج قبول شده برابر است. 

3- و نيز فرمود: سعي و کوشش کنيد در بجا آوردن اعمال صالحه و اگر اعمال صالح انجام نمي دهيد پس  معصيت نکنيد ، بدرستي که کسيکه بنا مي کند و خراب نمي کند بنايش بالا مي رود هر چند کم باشد و کسيکه بنا مي کند و خراب مي کند بنايي ندارد.

4- حسد ايمان را مي خورد و نيست مي کند چنانچه هيزم آتش را. 

حق الناس مانع قبولي است :

5- رسول خدا ( ص ) فرمود : به من امرشد که قوم خود را بترسان و بگو : داخل مشويد در خانه اي از خانه هاي من ( يعني مساجد ) و حال آنکه براي بنده اي ازبندگان من حقي نزد شما باشد که به او ضلم نموده ايد ، بدرستي که تا در محضر من به نماز ايستاده او را لعنت مي کنم تا آن  حق را به صاحبش برگرداند.

6- پيغمبر (ص) فرمود : خداي را ملکي است که هر شب بربيت المقدس ندا در مي دهد ، هر کس حرامي بخورد خدا هيچ عملي را از او نمي پذيرد نه واجب و نه مستحب.

گناه مانع استجابت دعا است :

7- گذر موسي ( ع ) به مردي از اصحابش افتاد که در سجده بود هنگاميکه بازگشت باز همان شخص را در سجده ديد فرمود که اگر آن قدر براي من سجده کند که گردنش خورد شود از او نميپذيرم تا اينکه از آنچه که نا خوشايند من است روي گرداند و به آنچه مطلوب من است روي آورد.

👇محصولات مشابه با گناهان كبيره👇

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مديريت بيماري‌هاي گلخانه پاورپوینت درآمد عمومی پاورپوینت نگهداری خط پاورپوینت انواع چرخ دنده شکل هندسی وروابط چرخ دنده ها پاورپوینت چگونه خبر بد را به والدين بدهیم پاورپوینت تجزیه و تحلیل بهای تمام شده ، حجم فعالیت و سود بررسی تفنگهای گلنگدنی بررسی کامل دادگاه جديد اروپائي حقوق بشر احكام حج پرسشنامه عادت های خواندن مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی نمونه سوال بخش استراکچر آزمون زبان ( آزمون MSRT داخل) با جوابهای کلیدی (6) مسیریابی روبات های متحرک بر مبنای ant colony بررسی رویکردی نو در طراحی کنترلر لغزشی در توزیع جریان منابع تغذیه موازیdc مطالعات تطبیقی سازمان ها و آژانس های توریستی ایران و ترکیه در یک دهه اخیر (1997- 2006)

👇کلمات کلیدی👇

تحقيق گناهان كبيره