👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق گیاه شناسی گردو و آفات مهم درختان گردو

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق گیاه شناسی گردو و آفات مهم درختان گردو

این تحقیق گیاه شناسی گردو و آفات مهم درختان گردو در 50 صفحه کامل و شامل مقدمه،تعریف،گیاه شناسی گردو و آفات مهم درختان گردو،درخت گردو،گیاه شناسی گردو،آفات گردو،آفات درختان گردو،بیماریهای درخت گردو،آفات گردو،آفات مهم درختان گردو،WALNUT و...و منابع می باشد.

فهرست

مقدمه 3

پراکنش جغرافیایی  3

ارقام 3

آب وهوا 4

ترکیبات شیمیایی  4

میوه گردو در پوسته اش  6

مغز گردو 6

درخت گردو در افسانه‌ها و باورهای عامیانه 6

تاریخچه کشت گردو 7

گیاهشناسی درخت گردو 7

کشت درخت گردو 8

معرفی بهترین نژاد گردو 9

گردو کاشت داشت برداشت  10

چگونگي پرورش گردو: 11

خاک مناسب کاشت نهال گردو: 11

آبياري درخت گردو: 11

کود دهي درخت گردو: 12

آفت ها وبيماريهاي درخت گردو: 12

هرس کردن درخت گردو: 12

برداشت محصول گردو : 13

ترتیب و هرس درختان گردو 13

هرس درختان بارده 14

تنک کردن 14

تغذیه 14

آبیاری  15

گل دهی  16

گرده افشانی  16

آبیاری درخت گردو: 18

معرفی انواع آفات گردو 20

پوسیدگی ریشه و طوقه ناشی از قارچ آرمیلاریا 30

پوسیدگی زغالی گردو  Macrophomina phaseoli 31

آفات و بيماريهاي گردو 31

7-پروانه فريZeuzera spp 33

آنتراکنوز۱ 41

پوسیدگی ریشه و طوقه 43

بردو  بیماری بلایت گردو 45

علائم بیماری  46

کاشت ارقام مقاوم: 48

منابع: 50

مقدمه

*تاریخچه پرورش گردو به زمان های بسیار دور و نامعلوم بر گشته و گفته می شود که گردو در باغ شاه سلیمان پرورش داده شده و در ایران قدیم گردو در معامله پایاپای بکار برده شده که از این طریق به کشورهای مصر بیزانس ، ایتالیا و حتی کشورهای اروپائی و دنیای جدید انتشار پیدا کرده

*در قرن چهارم قبل از میلاد مسیح، اسکندر کبیر گردوی ایرانی را از ایران به مقدونیه و یونان برد و این گردو بعدها توسط رومیان در جنوب اروپا و شمال آفریقا گسترش پیدا کرد و در قرن 17 این گونه گردو توسط استعمارگران انگلیسی به شرق اروپا و همچنین آمریکا معرفی گردید و مهمترین مناطق رشد گردوی ایرانی در اروپا فرانسه، یونان، بلغارستان، رومانی و یوگوسلاوی میباشد و در آسیا چین بزرگترین کشت گردوی ایرانی را داشته و در آمریکای جنوبی شیلی و در آمریکای شمالی ایالت کالیفرنیا بیشترین میزان کشت گردو را در خود جای داده

*

*نحوه خسارت این آفت روی درختان گردو بر حسب نسل آن متفاوت است، به طوری که لاروهای نسل اول مستقیماً از طریق ریزش میوه های نارس، عملکرد را کاهش می دهند. فضولات لاروی در محل دمگل میوه های نارس خسارت دیده مشاهده می شود و باید دقت نمود که خسارت کرم سیب را با میوه های نارس تلقیح نشده یا با میوه های آفتاب سوخته که حاوی لکه های سیاه رنگ هستند اما فاقد فضولات لاروی اند،اشتباه نشود. خسارت عموماً در ارقام زودرس شدیدتر است. گردوهای خسارت دیده توسط لاروهای نسل دوم روی درخت باقی مانده، به دلیل تغذیه آفت و خسارت به مغز گردو قابل عرضه به بازار نمی باشند.

👇محصولات تصادفی👇

پرسشنامه هوش سازماني پاورپوینت سیستم عامل پاورپوینت بيولوژي ،اكولوژي كژدم ها وپيشگيري از گزش آنها مقاله حقوق شهروندی در جهان امروز دانلود پاورپوینت با موضوع حسابداري رويدادهاي بعد از تاريخ ترازنامه (تجدیدنظر شده 1384)