👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نقش بيمه در سرمايه گذاريها

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نقش بيمه در سرمايه گذاريها

دانلود پاورپوینت با موضوع پاورپوینت نقش بيمه در سرمايه گذاريها دارای 21 اسلاید و با فرمت .ppt و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

 

تعداد اسلاید : 21 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت .ppt و قابل ویرایش

آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی از متن نمونه:

اسلاید ۱ :

خدماتی را که بیمه به سرمایه گذار ارائه میکند ، می توان به  

هفت گروه تقسیم کرد :

 ۱) تامین کننده امنیت مالی برای فعالیتهای بازرگانی:

        با پوشش بسیاری از بیمه ها همچون بیمه مسؤولیت، بیمه اعتبار، بیمه کشتی، بیمه حمل ونقل و . . . در سطح گسترده با جبران خسارت و زیان های مالی، بازرگانان را در مقابل و مواجهه با بی تعادلیهای مالی ناشی از تحقق ریسکهای احتمالی حمایت می کند .

اسلاید ۲ :

۲) افزایش دهنده کارایی بازرگانان :

        طبیعی است که انتقال ریسکهای اتفاقی بر دوش بیمه گر، باعث افزایش توانائی بازرگان میگردد . هنگامی که خاطر وی ازبرخی خطرهای احتمالی آسوده شود وتامین کافی ازطریق بیمه بدست آورد، آنگاه کلیه تلاش خود را معطوف به عوامل مستقیم ومهم تجارت و سرمایه گذاریهای خود خواهد کرد وقادرخواهد بود تعهدات خود را در صحنه رقابتی بازار بهتر و به موقع انجام دهد .

          بطور مثال شخصی سرمایه اندک خود را در امر تجارت صادرات بکار می اندازد ؛ سرمایه گذاری این شخص در معرض تهدید خطرهای ناشی از حمل ونقل، آتش سوزی و … هم قراردارد. او ممکن است بعد از مطالعه وشناخت خطرهای مختلفی که کسب و پیشه جدیدش را تهدید میکنند، از سرمایه گذاری که تنها پس انداز وهمه سرمایه اوست پشیمان شود. لذا با اتکای به بیمه است که این جوان با خیال آسوده تر می تواند ذهن خود را تنها منعطف به فعالیتهای رقابتی وتبلیغاتی بازار نماید و موفق شود.

اسلاید ۳ :

    ۳) بیمه کمک مؤثری در توزیع نسبی هزینه هاست :

    توزیع کننده، تولیدکننده، حتی مصرف کننده و نیز مالک و مؤسسه حمل ونقل، در قراردادهای بیمه خود، به تناسب میزان ریسک و هزینه خویش است که حق بیمه می پردازند، و درصورت تحقق خطرهم هرکدام از موارد فوق به اندازه خسارت وزیان وارده، از بیمه گر خسارت دریافت میدارند. در صورت نبود بیمه، تولیدکننده یا سرمایه گذار، به میزان خسارتهای ناشی از وقوع خطراتی مانند بدهکاران بدحساب، آتش سوزی، سرقت وغیره . . . ، برقیمت تمام شده کالا اضافه کرده وازمصرف کننده دریافت می کند ( گرانی بازار ) .

اسلاید ۴ :

۴) بیمه باعث افزایش اعتبار سرمایه گذار می شود:

       امروزه، اعتبار یکی ازعوامل مهم موفقیت درتجارت بشمار می رود. مؤسسات بازرگانی که تحت پوشش انواع بیمه نامه های اعتباری وانواع دیگرقراردارند، در بازارهای اقتصادی بیشتر مورد اعتماد و پذیرش قرار داشته و سرمایه گذاران با اعتقاد و قوت قلب بیشتری با آنان وارد فعالیتهای مشترک اقتصادی میگردند .

اسلاید ۵ :

۵) بیمه، یک نوع پس انداز محسوب می شود :

          بسیاری از افراد جامعه و بخصوص بازرگانان، ناگزیرند بخش عمده ای ازسرمایه خود را برای ایام وقوع خطر( اصطلاحا برای روز مبادا) کنارگذاشته تا در صورت بروز حوادث، صرف جبران زیانهای متحمله نمایند ( خود بیمه گری ) .

         روشن است که اینگونه  افراد میتوانند با پرداخت وجوهی مختصرتر، کلیه خطرهای  موجود را بیمه نموده و سپس با کلیه سرمایه خود به عرصه بازار قدم نهند .

اسلاید ۶ :

مدیریت ریسک

مدیریت ریسک:

به کلیه   برنامه ریزیها ، نحوه واکنشها و تلاشهائی  که برای کنترل، تغییرونیزکاهش دادن ریسک پذیری وپتانسیل خطرصورت می گیرد ، مدیریت ریسک میگویند.

تکنیکهای مدیریت ریسک:

دست کم شش نوع نحوه برخورد ورفتاربا ریسک امکان پذیر است که به آنها تکنیکهای مدیریت ریسک اطلاق میگردد :

  ۱) نگهداری                          ۲) گریز                 ۳) اجتناب 

 ۴) کاهش پیشگیری            ۵) انتقال               ۶) خنثی سازی

اسلاید ۷ :

۱) نگهداری یا قبول ریسک:

نام دیگر این رفتار، خود بیمه گری است. در این حالت نگهدارنده ریسک باید زمان کافی برای درنظرگرفتن ذخایرلازم جهت جبران خسارت داشته باشد. در واقع، شخص بایستی همیشه بخشی از داشته خود را برای رفع خطرات آتی، نگهداری و انباشته کند .

اسلاید ۸ :

۲) گریز :

مهمترین حالت در اینگونه رفتار، ورشکستگی است۰ بسیاری از کارشناسان، گریز را ازتکنیکهای مدیریت ریسک نمیدانند چون این رفتار نشان دهنده کوتاهی و قصور فرد از انجام تعهدات مقرر، بجای تدبیر و مدیریت  است .

اسلاید ۹ :

۳) اجتناب:

حالتی است که شخص یا شرکتی برای اجتناب از درگیری با ریسک، فعالیت وانجام امورخاصی را ترک می کند و انجام نمیدهد. مثل کارخانه تولید اتومبیلی که برای اجتناب از مسؤولیتهای ناشی از تولید و غیره، تولید آنرا متوقف میکند. و یا شخصی که اتومبیل خود را بدلیل جلوگیری از ریسکهای داشتن اتومبیل می فروشد، که البته این حالت، راه حل معقولانه ومناسبی نمیتواند باشد  مگر در برخی موارد خاص .

اسلاید ۱۰ :

۴) کاهش و پیشگیری:

حالتی است که اقدامات ایمنی برای کاهش احتمال بروز ریسک و زیان انجام میگیرد. مثل استفاده از دربهای ضد حریق، استفاده از دزدگیر و یا وجود خاموش کننده ها،  ماشینهای آب پاش وشیرهای آتش نشانی و … .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت همکاری و هماهنگی بین عاملها پاورپوینت بیماریهای انتقال از راه آب و غذا پیشینه تحقیقات داخلی وخارجی سبک رهبری و انسجام گروهی ایثار مبانی نظری ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای پل ها به روش کمی و مبانی نظری آنها