👈 فروشگاه فایل 👉

بررسي علل گرايش جوانان 18 تا 25 ساله به مواد مخدر صنعتي

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسي علل گرايش جوانان 18 تا 25 ساله به مواد مخدر صنعتي

این فایل به بررسي علل گرايش جوانان 18 تا 25 ساله به مواد مخدر صنعتي می پردازد در فرمت word قابل ویرایش و در 104 صفحه می باشد.

بخشی از محتوای فایل دانلودی ::

 انسانها در فراز و نشیبهای تاریخ همیشه از دردها و آسیب های اجتماعی بسیار رنج برده اند و همواره در جستجوی یافتن علت و انگیزه های آنها بوده اند تا راه ها و روشهای پیشگیری و درمان آنها را بیابند از جمله این آسیب های اجتماعی می توان اعتیاد را نام برد.

بشر از سالها پیش، خواص درمانی برخی از گیاهان مخدر آگاه بوده ودر مراسم و جشنها یا درمان از آنها استفاده می کرد ومصرف گیاهان مخدر از مسائل مهم اجتماع محسوب نمی شود. اما با افزایش قدرت کشورهای سلطه طلب، اتباع آنها برای کشف مناطق مناسب جهت گسترش مستعمرات، به اقصی نقاط جهان سفر نمودند. و با آشنایی با ملل مختلف، برگ، گل، ریشه وساقه گیاهان مخدر را شناسایی وبرای پیشبرد استثمار در مناطق مورد نظر، کشت ومصرف مواد مخدر، مخصوصاٌ تریاک را متداول کردند. زیرا اعتیاد به مواد مخدر بهترین حربه برای منحرف  نمودن افکار عمومی از مسائل سیاسی ومنافع ملی و به زانو درآوردن جوانان بود.

با گذشت زمان استعمارگران خود از این بلای خانمان سوز در امان نماندند. سوداگران و سازمان تبه کاری مافیا برای کسب درآمد سرشار از تهیه و توزیع مواد مخدر، تجارت غیر قانونی آن را در کشورهای پیشرفته و صنعتی سرمایه دار رواج داد و حال امروزه اعتیاد به مرز نگران کننده ای رسیده است.

همه ساله در کلیه کشورهای جهان، افراد زیادی به علت مصرف نابجا یا ناخواسته مواد مخدر از بین می روند و در همان حال عده دیگری به علت اعتیاد به این مواد شغل خود را از دست داده و خانواده خود را به مرزهایی از نابودی می کشانند.

در واقع اعتیاد شرایطی است که فرد به ماده خاصی به گونه ای وابسطه شود تا در صورتی که ماده را مصرف نکند دچار علائم محرومیت از آنها شود. عده ای می گویند، افراد سیگاری، شرایط اعتیاد را ندارند. اما باید بگوییم هر چیزی که از آن مصرف سوء بشود و از آن به صورت اصولی استفاده نگردد، اعتیاد آور است. در درجه اول معمولا” فرد با سیگار یا مواد مخدر آشنا می شود. اما نسبت به عمق عوارض ناشی از مصرف توجه ندارد و به این فکر نمی کند که چه گرفتاری بزرگی گریبان گیرش خواهد شد. درست است که همه می گویند اعتیاد بد است، اما در عمق تفکر افراد، این بد بودن به درست جا نیافتاده است. همین مسئله گرایش به مواد را زیاد می کند.

اعتیاد یک مسئله چند فاکتوری است و عوامل متعددی چون مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، بنیانهای سست خانوادگی و … می توانند مجموعه عوامل روی آوری افراد به اعتیاد باشد و در بین همه اینها بنیان مستحکم خانواده در پیشگیری از مصرف مواد تعیین کننده است.

قشر خاصی در معرض ابتلا به اعتیاد معرفی نمی کنند اما در بین بیماران اقشار پایین جامعه تا اقشار بسیار مرفه و عده ای هم از قشر متوسط گرفتار دام اعتیاد شده اند.

اعتیاد یعنی خو گرفتن و وابسته شدن جسمی، روانی، عصبی فرد به مواد مخدرکه ترک یا فرار از آن ناممکن و یا بسیار مشکل است.

عادت و اعتیاد دو اصطلاح و عنوانی هستند که در افکار عمومی به غلط مشابه و معادل هم در نظر گرفته می شوند در صورتی که اختلاف کلی و اساسی با هم دارند. ترک اعتیاد غیر ممکن نیست و چون عنوان اعتیاد از طرفی اکثرا” با عادت قابل اشتباه بوده و در تمامی موارد نمی تواند مطابق با واقعیت امر در استعمال طولانی داروهای مختلف و مواد ، صدق و تطابق نماید از این رواست که در سالهای اخیر از طرف محافل علمی تعاریف گوناگونی در خصوص اعتیاد ارائه گردیده است .

شایسته است که از نظر اطلاع و شناخت و آگاهی به صورت واقعی محاسن و معایب اعتیاد را برای نسل جوان امروز بشکافیم تا بدانند آنچه را که نمی دانند.

در تحقیق حاضر قصد بر آن است که علاوه بر تعریف اعتیاد، به سایر روان گردانهایی که از آنها به عنوان مخدرهای جدید یاد می شود اشاره شود، یک یک آنها تعریف گردد، نحوه استفاده ، اثرات آنی خطرات، عوارض و نشانگان هر یک مطرح گردد و راهکارهای لازم جهت پیشگیری و یا درمان ارائه شود

فهرست

عنوان صفحه

فصل اول

كليات 1

مقدمه 2

بيان مسئله 5

ضرورت و اهميت تحقيق 8

اهداف و فوايد تحقيق 9

جامعه آماري 11

ابزار پژوهش 11

روش نمونه گيري 11

روش تحقيق 12

روش تحليل داده ها 12

تعريف مفاهيم و متغيرها 12

تعريف عملياتي 15

فرضيات تحقيق 16

فصل دوم

چهار چوب نظري 17

تاريخچه 18

تاريخچه مواد مخدر در ايران 18

تاريخچه مواد مخدر در جهان 21

ترياك 29

حشيش 33

استعمال كراك 38

مخدرهاي صنعتي 39

اكستاسي 47

شيشه 49

عوامل زمينه ساز و مستعد اعتياد 50

جمع بندي و نتيجه گيري 57

فصل سوم

 متدلوژي تحقيق 78

متدلوژي تحقيق 79

جامعه آماري 80

ابزار پژوهش 80

روش نمونه گيري 80

روش نمونه گيري 80

روش تحقيق 80

پايابي و اعتبار تحقيق 80

روش تحليل داده ها 81

فصل چهارم

 يافته ها و تجزيه و تحليل داده ها 82

مقدمه 83

فصل پنجم

 نتيجه گيري و پيشنهادات و محدوديتها 91

محدوديتها 92

پيشنهادها 93

پرسشنامه 94

منابع 97

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت شنا سایی ارگ شیخ بهایی و مقایسه با برج صفا و جوزدان بررسی ترانسفورماتور شبکه های رو تراشه ای مبانی نظری و پیشینه تحقیق نقش خانواده در پیشرفت تحصیلی دیرآموزان امام خمینی ودرس معارف به بشریت