پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان | accidents | 18233

پژوهشگر بزرگوار سلام و عرض ادب. شما با جستجوی عبارت پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان وارد سایت فروشگاهی دیجی فایل شده اید. چناچه به این فایل نیاز دارید، فقط کافیست به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید. در هنگام خرید فایل پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان ایمیل حقیقی خود را وارد کنید، چراکه محصول بعد از خرید به ایمیلی شما ارسال خواهد شد.

که بودست آیین و کیش‬ پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان ‫به‬ ‫برافشاندند‬ ‫همه‬ ‫سر‬ ‫بدسگاالن‬ ‫ببود‬ پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان ‫براز‬ ‫‪277‬‬ ‫خوبی‬ ‫بیاراست‬ ‫شاد‬ ‫ابر‬ پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان ‫که این ماه نو بر تو پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان فرخنده باد‬ ‫با‬ ‫را‬ ‫بسان‬ ‫پهلوان‬ پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان ‫او‬ ‫نشاند‬ ‫یکی‬ ‫بیاید‬ ‫به خشنودی پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان و رای و فرمان اوی‬ ‫زر‬

پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان

پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان

فایل پیشینه و  مبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان دارای 17 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان  

     صاحب نظران تعلیم و تربر این عقیده اند که والدین با همکاری و کمک به معلمان، در زمینه ی پیشرفت تحصیلی فرزندان خود می توانند بسیار مؤثر واقع شوند. این مسأله به خصوص در دوره ابتدایی بسیار حائز اهمیت است. تحقیقات نشان می دهد پیشرفت تحصیلی دانش آموزانی که والدین آن ها افرادی آگاه و باسواد هستند و بهتر به راهنمایی آن ها می پردازند بیشتر است(آرمند،1387).

اگر دقت کنیم متوجه می شویم که گاهی یک جمله ی کوتاه مفهوم وسیعی را می رساند که شاید یک کتاب نتواند به آن اندازه مطلب را ادا کند. بعضاً به مناسب سخن زیبای امام سجاد(ع) که می فرماید:' پدر و مادر اگر بخواهی بدانی که فرزند چه حقی بر گردن تو دارد کافی است بدانی که او از توست'. سلامت و ناخوشی، دانایی و نادانی، هوشیاری و کم هوشی، ادب و بی ادبی، شادمانی و غمگینی و ... همین طور است، و فرزندان هر چه دارند عمدتاً از والدین خود دارند، چه از راه توارث و چه از طریق تربیت. و همین موضوع نمایانگر مقام مادری و پدری و مسوولیت بسیار سنگین والدین می باشد(صدری، 1388).

مسأله ی درس و پیشرفت درسی فرزندان هم جدا از این موضوع نیست یعنی امر پیشرفت تدرسی یک امر مجرد نیست که بتوان آن را جدا از مسایل دیگر مورد بحث قرار داد. به طور کلی خواندن و یادگیری مستلزم وجود شرایط اولیه و ثانویه است. شرایط اولیه یعنی استعدادهای نفسانی، مثل هوش و حافظه، یا سلامت بدن و شرایط ثانویه مانند محیط مناسب آرامش روانی، وسایل ضروری که همه این ها به هر حال به والدین ارتباط دارد و این شرایط چیزهایی نیست که بگوییم خاص درس خواندن یا مدرسه رفتن است و لذا موضوع و چگونگی درس خواندن یک کودک یا نوجوان به تمام مسایل زندگی او مربوط می شود(صدری، 1388).

موضوع پیشرفت درسی فرزندان یک خانواده یا عقب ماندگی آنان به نسبت قابل توجهی به میزان هوش، حافظه و وضع جسمانی بستگی دارد و این مسایل چیزی نیست که یکباره از آغاز هفت سالگی که کودک راهی مدرسه می شود تحول یافته، کودک را آماده درس خواندن و یادگیری کند یا اجتماعی بودن را به او بیاموزد. البته نباید فراموش کرد که انسان حتی قبل از تولد، مسایل تربیتی دارد مثلاً نوع تغذیه مادر و حالات روانی او در جنین مؤثر است. طبیعی یا سخت بودن عمل زایمان، طولانی یا کوتاه بودن آن، کیفیت شیر دادن به کودک، نوع شیر(اگر به عللی از شیر مادر محروم شود)، چگونگی پرورش کودک تا شش سالگی از لحاظ بدنی و روانی، رفتار و ارتباط عاطفی والدین(زن و شوهر) با همدیگر، همه و همه مقدماتی است که به صورت سه دوره از کودکی تا شش سالگی پشت سر گذاشته می شود و فرزند ما با این مقدمات وارد متن دوره دبستان می شود(صدری، 1388).

بنابراین، شناخت دوره های حساس تربیتی یعنی کودکی و نوجوانی برای والدین و سایر مربیان از اهمیت خاصی برخوردار است. ویژگی های روانی و مسایل جسمانی در دوره های تا شش سالگی تا دوازده سالگی و تا پانزده سالگی و بالاخره از از پانزده تا هجده سالگی که تقریباً دوره دوم نوجوانی محسوب می شود، باید مورد توجه والدین باشد تا برخوردهای لازم و عواطف شایسته تنظیم شود. مثلاً والدین باید بپذیرند که پایان شش سالگی برای آغاز دوره دبستان بعد از مطالعات و بررسی های لازم تعیین شده بنابراین شتاب زدگی جهت فرستادن فرزند خود به مدرسه زودتر از موقع مناسب، نه تنها مفید نخواهد بود چه بسا متضمن ضررهایی در آتیه باشد که گاهی جبران ناپذیر می نماید(صدری، 1388).

نکته مهم دیگر درباره نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان آماده کردن محیط درسی، برنامه ریزی برای خواب، تغذیه، مطالعات مفید غیر درسی و استفاده از برنامه های رادیویی و تلویزیونی از راه های تربیت صحیح و پیشرفت درسی فرزندان ماست. گاهی والدین از فرزندان خود که در دوره های مختلف تحصیلی مشغول تحصیلند بیش از حد معقول توقع دارند این امر نیز نتایج نامطلوبی دارد در حالی که حد معقول ان خوب و حقی ضروری است تا روحیه ی تعاون و تلاش و آمادگی برای زندگی را در آنان پرورش دهد(صدری، 1388).

بنابراین، والدین با شناخت بیشتر و آگاهی از شیوه های صحیح تعلیم و تربیت بهتر می توانند به یاری فرزندان خود بشتابند. با توجه به مطالب گفته شده می بینیم که نقش والدین در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مؤثر بوده، کمک و راهنمایی آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است(آرمند،1387).

2-2-3-2. پیشرفت تحصیلی دغدغه خانواده ها    

     موضوع تحصیل فرزندان، امروزه یکی از دغدغه های مهم خانواده های کشور را تشکیل می دهد. این دغدغه بیشتر به دلیل وابستگی آینده ی فرزندان به میزان توفیق آنان در تحصیل و طی مراحل دوره ی متوسطه و ورود به دانشگاه به وجود می آید. اگرچه این دل نگرانی ها برای اعتلا و ارتقای تحصیلی فرزندان و در کل نظام آموزش و پرورش نقطه ای امیدبخش و خوشایند است؛ در چهره ای دیگر، نوعی اضطراب و تشویش برای خانواده ها و دانش آموزان فراهم می نماید که چنان چه فردی نتواند مراحل تحصیل را به شکلی موفق و با نمراتی عالی طی نماید و راه یابی او به دانشگاه دچار اشکال گردد، دیگر نمی تواند فردی موفق و شهروندی مؤثر به لحاظ اجتماعی به شمار آید(عصاره، 1389).

به نظر می رسد نظام تربیتی ما باید به گونه ای برنامه ریزی نماید که از سویی پیشرفت تحصیلی و کارایی آموزشی را بالا ببرد و راه های مؤثر پیشرفت تحصیلی را برای اعتلای آموزشی در پیش گیرد و از دیگر سو نظام اجتماعی ما داشتن مدارک تحصیلی دانشگاهی را تنها ملاک شاخص برای توفیقات اجتماعی و شغل یابی، مطمح نظر قرار ندهد، بلکه شایستگی های فردی، ابتکارات انسانی و تلاش های سازنده ی افراد را هم به عنوان ملاک های اعتباری برای شاخص های اجتماعی، معیارهای شغل یابی و تأمین نیازمندی های شغلی مورد توجه قرار دهد(عصاره، 1389).   

👇محصولات مشابه با پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان👇

پروپوزال بررسی رابطه شیوه های فرزند پروری والدین و خودپنداره تحصیلی با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان د پیشینه ومبانی نظری يژوهش خودافشاسازی پیشینه ومبانی نظری يژوهش مفهوم خودتنظیمی پیشینه ومبانی نظری يژوهش معنای زندگی پیشینه ومبانی نظری يژوهش حمایت اجتماعی پیشینه ومبانی نظری يژوهش تکانشگري و تکانشی پیشینه ومبانی نظری يژوهش بهزیستی روان‌شناختی پیشینه ومبانی نظری يژوهش بی‌ثباتی ازدواج یا احتمال وقوع طلاق مبانی نظری اُفت یا پیشرفت تحصیلی ، اهمیت پیشرفت تحصیلی

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت آنچه باید در مورد انفلوانزا بدانیم پاورپوینت تغذيه کودک از 6 تا 24 ماهگی پاورپوینت روش تربیتی تمثیل پاورپوینت نقش كامپيوتر در خودرو مقاله سبك شناسي كشف المحجوب پاورپوینت دستورالعمل تکميل دفتر مراقبت ممتد مادران (ازدوران پيش از بارداري تا پس از بارداری) پاورپوينت ديوار آتشين پاورپوینت با موضوع بررسی نقش عوامل آموزشگاهی بر افت تحصیلی دانش آموزان خلاقيت و نوآوري پژوهشى در رنگ و پوشش مجموعه اصول برای حمايت همه افراد در هرگونه بازداشت يا زندان شفای چاکراها با تکنولوژی بینورال سابلیمینال رساله پایانه دریایی مقاله تحلیل خطا بر روی فیدرهای توزیع با نفوذ بالای سیستم‌های PV پروژه و تحقیق- بتن خود تراكم و آزمایشات آن- در 60 صفحه-docx

👇کلمات کلیدی👇

پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان مبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان پیشینه نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان پیشینه ومبانی نظری يژوهش نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان نقش والدین