مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن | accidents | 18086

پژوهشگر بزرگوار سلام و عرض ادب. شما با جستجوی عبارت مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن وارد سایت فروشگاهی دیجی فایل شده اید. چناچه به این فایل نیاز دارید، فقط کافیست به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید. در هنگام خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن ایمیل حقیقی خود را وارد کنید، چراکه محصول بعد از خرید به ایمیلی شما ارسال خواهد شد.

که بودست آیین و کیش‬ مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن ‫به‬ ‫برافشاندند‬ ‫همه‬ ‫سر‬ ‫بدسگاالن‬ ‫ببود‬ مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن ‫براز‬ ‫‪277‬‬ ‫خوبی‬ ‫بیاراست‬ ‫شاد‬ ‫ابر‬ مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن ‫که این ماه نو بر تو مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن فرخنده باد‬ ‫با‬ ‫را‬ ‫بسان‬ ‫پهلوان‬ مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن ‫او‬ ‫نشاند‬ ‫یکی‬ ‫بیاید‬ ‫به خشنودی مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن و رای و فرمان اوی‬ ‫زر‬

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن

دارای 40 صفحه و با فرمت ورد و قابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

سلامت یکی از واژه­هایی است که بیشتر مردم با آنکه مطمئن هستند که معنای آن را می­دانند تعریف آن را دشوار می­یابند. از این­رو تعاریف بسیاری از سلامت در دوره­های مختلف شده و تعریفی که از همه بیشتر پذیرفته شده تعریف سازمان بهداشت جهانی است که سلامت را چنین تعریف می­کند: سلامتی عبارت است از رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی و نه تنها بیماری یا معلول نبودن(73).

  در فرهنگ آکسفورد، سلامتی بصورت وضعیت عالی جسم، روح و حالتی که اعمال بدن به موقع و بطور موثر انجام می­شود، تعریف شده است، در جای دیگر سلامتی بصورت حالتی از تعادل نسبی شکل و اعمال بدن که در نتیجه تنظیم موفق و پویای بدن بر علیه نیروهایی که سعی در مختل کردن آن دارند، بیان شده است. وبستر سلامتی را وضعیت خوب و عالی بدن، فکر و روح و بخصوص عاری بودن از درد یا بیماری جسمی تعریف نموده است(73 و74). دان سلامتی را بصورت وضعیتی که در آن فرد تعادل و مسیر هدفمند را در محیط خود حفظ کرده و بر جنبه پویایی سلامت تاکید دارد، تعریف می­نماید. تعاریف فعلی از سلامتی سعی دارند از دان ایده بگیرند و در حقیقت تعاریف بر دو نظریه کلی تاکید دارند: سلامتی پویا است نه ایستا و محیط یا زمینه زندگی افراد بر میزان رسیدن آنها به سلامتی تاثیر گذار است(75). بدین منوال از تعریف سازمان بهداشت جهانی چنین بر می­آید که سلامتی، مفهومی بسیار گسترده تر از رفاه جسمی است و برای سالم بودن، تعادل و هماهنگی در عملکرد جسم و روان الزامی است(76).

   با اینکه تعریف سازمان بهداشت جهانی از سلامت، در سالهای اخیر با گنجاندن' توانایی­ی داشتن یک زندگی از نظر اقتصادی و اجتماعی مثمر' تقویت شده است، با این وجود این تعریف عملیاتی نیست. یعنی نمی­توان آن را به صورت مستقیم اندازه­گیری کرد. در این رابطه گروهی از محققین سازمان بهداشت جهانی یک تعریف عملیاتی را برای سلامتی توصیه کرده­اند که عبارت است از:

الف) عدم وجود شواهدی دال بر بیماری و درست عمل کردن بر حسب سن، جنس، جامعه و منطقه جغرافیایی.

ب) عملکرد مناسب اندامهای مختلف در ارتباط با دیگر اندامها که باعث بوجود آمدن نوعی توازن و پایداری می­شود.

    این حالت نسبتا ثابت است اما چون انسان تابع محرک­های داخلی است ممکن است تغییر کند(73 و74). نهایتا باید گفت: مفهوم سلامتی مطلق نبوده و نسبی می­باشد و هر فرد در مقایسه خود با شرایط قبلی­اش و یا در مقایسه خود با دیگران آن را معنی می­کند و ممکن است در زمانها و مکانهای مختلف مفهوم آن متفاوت باشد ولی اگر بخواهیم یک تعریف عملی و عینی از سلامت ارائه دهیم باید بگوییم که سلامتی عبارت است از فقدان بیماری و داشتن تعادل جسمی و روحی(73). با توجه به تعاریف سلامتی متوجه می­شویم که سلامتی یک مساله چند بعدی است. بانکر و کووالسکی پنج بعد جسمی ، روانی ، اجتماعی ، معنوی و عقلانی را به عنوان ابعاد سلامتی معرفی نموده اند(76). در صورتیکه لونستین و آقاملایی علاوه بر ابعاد فوق بعد شغلی را نیز جز ابعاد سلامتی معرفی نموده­اند(74 و76).

  بعد جسمی، معمول­ترین بعد سلامتی است که نسبت به ابعاد دیگر سلامتی ارزیابی آن ساده­تر می­باشد. سلامت جسمی در حقیقت ناشی از عملکرد درست اعضای بدن است. از نظر بیولوژیکی عمل مناسب سلولها و اعضای بدن و هماهنگی آنها با هم نشانه سلامت جسمی است که بعضی از علایم آن عبارتند از ظاهر خوب و طبیعی، وزن مناسب، اشتهای کافی، خواب راحت و منظم، حرکات بدنی هماهنگ و...(77).

  بعد دیگر بعد روانی است که عبارت است از قابلیت ارتباط موزون و هماهنگ با دیگران، تغییر و اصلاح محیط فردی واجتماعی و حل تضادها و تمایلات شخصی به طور منطقی، عادلانه و مناسب. از نظر مازلو فردی که از سلامتی روانی برخوردار است دارای خصوصیاتی از قبیل درک مناسب از واقعیت، توانایی قبول خود و دیگران و ذات بشریت، توانایی برای تمرکز بر حل مشکلات و خلاقیت، همانند سازی با نوع بشر، تمایل برای نشان دادن واکنش­های هیجانی و عاطفی می­باشد(78).

 فرهنگ بزرگ روان شناسی لاروس، سلامت روانی را چنین تعریف می­کند: استعداد روان برای هماهنگ، خوشایند و موثر کار کردن برای موقعیت های دشوار انعطاف پذیر بودن و برای بازیابی تعادل خود، توانایی داشتن(71).

  طبق مکتب زیست گرایی که اساس روان پزشکی را تشکیل می­دهد، سلامت روانی زمانی وجود خواهد داشت که بافتها و اندامهای بدن به طور سالم کار کنند. هرنوع اختلال در دستگاه عصبی و در فرایندهای شیمیایی بدن، اختلال روانی به همراه خواهد آورد(70 و71 و74).

   مکتب انسان­گرایی معتقد است که سلامت روانی، یعنی ارضای نیاز­های سطوح پایین و رسیدن به سطح خود شکوفایی. هر عاملی که فرد را در سطح ارضای نیاز های سطوح پایین نگهدارد و از خود شکوفایی او جلوگیری کند اختلال رفتاری بوجود خواهد آورد(71 و 74).

👇محصولات مشابه با مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن👇

مبانی نظری سلامت، تعریف سلامت از دیدگاههای مختلف، ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر مبانی نظری رضایت شغلی و سلامت و عوامل موثر بر رضایت شغلی و سلامت مبانی نظری و پیشینه تحقیق دین و سلامت جسم و روان مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی و سلامت پیشینه و مبانی نظری تحقیق سلامت اجتماعی یا جامعه سالم مبانی نظری و پیشینه تحقیق سلامت عمومی و تعارض متقابل کار- خانواده پاورپوینت عوامل موثر در سلامت مبانی نظری سلامت عمومی و تعارض متقابل کار- خانواده و ابعاد سلامتی پاورپوینت عوامل تعیین کننده و موثر بر سلامت

👇محصولات تصادفی👇

بررسي اصل ولايت و ولايت حضرت علي (ع) بعد از پيامبر جزوه اشتباهات و موفقیت های مدیریت پاورپوینت چالشهای جهانی بهداشت عمومی تعدادی مدل آماده صندلی برای تری دی مکس (3ds) مدیریت فرآیند کسب و کار بررسی تكنولوژي‌هاي رويان(از انتقال رويان تا كلونينگ با تاكيد بر كاربرد در گاو) نشانه هاي بسيار نزديك بودن ظهور حضرت مهدي (ع) تحولات فرهنگی حجاب از آغاز تا کنون پاورپوینت با موضوع مونیتورینگ بیهوشی پاورپوینت با موضوع ملاحظات خاص در حسابرسي صورتهاي مالي تهيه شده براساس چارچوبهاي با مقاصد خاص افراد چپ دست پیشینه ومبانی نظری تحقیق استرس تحصیلی دانش آموزان فلسفه نوشتن ؟ مجموعه کامل از دعای های دفع چشم زخم(چشم خوردن) تأثير سطح مهارت الگو بر عملكرد و يادگيري مهارت سرويس سادة واليبال

👇کلمات کلیدی👇

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن پیشینه تحقیق ابعاد سلامت مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آنمبانی نظری ابعاد سلامت مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن مبانی نظریپیشینه تحقیق