👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری اردوهای تربیتی-اموزشی ورشد شخصیت دانش آموزان

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری اردوهای تربیتی-اموزشی ورشد شخصیت دانش آموزان

مبانی نظری اردوهای تربیتی- اموزشی ورشد شخصیت دانش آموزان

دارای 30 صفحه وبا فرمت ورد و قابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد ( مبانی نظری

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل مبانی نظری::

فصل دوم : پيشينه تحقيق

مقدمه

درادبيات تحقيق هدف آشنايي نظري و اطلاعات عملي در بارة تعريف و اهداف موضوع موردپژوهش است. خوانندگان محترم اطلاعات تازه‌اي پيرامون مضامين علمي موضوع كسب مي‌نمايند. لذا محقق در مقدمه اين بخش به بيان خلاصه‌اي از نتايج و بررسيهاي كتب و منابع مختلف در مورداهميت علمي موضوع تحقيق پرداخته است.

آموزش در فضاي آزاد به مفهوم گسترده اش تمام فعاليتهايي را در بر مي‌گيرد كه به طور مستقيم به امر آموزش و درك محيط طبيعي و استعانت عاقلانه از آن مي‌پردازد. آموزش در اين برنامه از طريق اجراي اردوها در فضاي آزاد و در آزمايشگاه طبيعت صورت مي‌گيرد.

با اين وجود، آموزش در فضاي آزاد به طور اخص تنها از يك جنبه تخصصي مربوط به آموزش و پرورش بررسي خواهد شد بدين معني كه اين برنامه بخشي است كه تكميل كننده كل برنامه درسي است يعني آموزش در فضاي آزاد موجب پيشرفت و ترقي تمام رشته‌هاي درسي از پيش دبستاني تا دورة دانشگاه خواهد بود.

اهميت و ضرورت شناخت انسان

گر چه نتواني بدني چيستي         جهد كن چندان كه داني كيستي

« گفته مي‌شود كه عليرغم مطالعات و تحقيقات وسيعي كه در قرون 19 و 20 توسط فلاسفه و متفكران تعليم و تربيت و روان شناسان و حتي بعضي ازنويسندگان و هنرمندان در موردانسان صورت گرفته و حاصل نظريه‌هاي آنان در كتابهاي متعددي درج و منتشر شده است. ولي انسان امروز از هر روزي مجهول تر و متزلزل تر است و احتياج به تربيت دارد. »

پس تربيت و هدايت آدمي‌در گرو شناخت و آگاهي همه جانبه به تمامي استعدادها و انرژيهاي نهفته در درون اوست. از اين رو تا انسان به طرز صحيح شناخته نشود و ابعاد وجودي وي مورد شناسايي قرار نگيرد و نقاط قوت و ضعف وي مشخص نگردد شكوفايي استعدادهاي او و پرورش قابليتهاي وجوديش در جهت كمال مطلوب ميسر نخواهد بود و اردوهاي تربيتي مي‌تواند اين شناخت را نسبتاٌ ‌فراهم نمايد.

ضرورت تربيت آدمي

مفهوم تربيت :‌مراد از تربيت، از آهن ماشين ساختن است و از بشر آدم آفريدن. آدم كسي است كه بر تمام استعدادهايش حكومت و رهبري دارد و به آنها جهت مي‌دهد مراد اين است كه استعدادهاي بشري تا حد انساني رشد كند.

در كتاب آموزش و پرورش تعليم و تربيت چنين نقل شده است :‌« تأييد ضرورت تربيت آدمي‌به اين معناست كه تحقق آدم واقعي و تمام عيار جز در سايه تربيت صحيح آدميزاده امكان پذير نيست.

آدمي‌در شمار موجوداتي است كه كمالشان در فطرت از وجود متأخر افتاده است. به همين جهت آدميزاده در دوره رشد خود يعني در فاصله زماني بين وجود تا كمالش به كمك ديگران نيازمند است. »

اهميت تربيت آدمي

در بيان اهميت تعليم و تربيت، دكتر غلامحسين شكوهي در كتاب فوق نوشته است :‌« همين بس كه تحقق گوهر آدمي منوط بدان است. » مراقبتهايي كه تحت عنوان تعليم و تربيت به آدميزاده ارزاني داشته مي‌شود، شراط لازم براي نيل آدمي‌به مرحله كمال انساني است. چنانكه قبلاٌ متذكر شديم نوزاد آدمي هر چند آدميزاده است ولي آدم نيست. بشر تنها با تعليم و تريت آدم تواند شد. »

لذا تربيتهاي تلفيقي و تقليدي و تحميلي و سنتي ارزش نخواهند داشت. حتي ضد ارزش هستند. هنگامي‌كه مي خواهيم فرد را بسازيم و يا جامعه‌اي را بازسازي مي‌كنيم، ناچاريم كه در اعماق بكاويم و ريشه‌ها را پيدا نمائيم.

دراردو نقشي كه مربي بر عهده مي‌گيرد مسأله تربيت اخلاقي دانش آموزان است كه مي‌تواند به طور عملي تربيت را يادشان دهد. پس تربيت و سازندگي بزرگترين مسئوليت در اردو است. هر كسي درهر كجا مي‌تواند مربي و سازنده باشد. چراغ روشن در هر كجا كه هست مي‌تواند نور بپاشد و راهها را روشن كند.

چرا تعليم ؟

از آنجايي كه انسان موجودي قابل تعليم و آموزش است و يكي از شرايط مهم تربيت انسان همين آموزش‌هاي صحيح است تا او با وسايل و ابزار علم خود را بهتر بشناسد و بر حقايق و تمايلات نفساني خود فائق آيد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مشاوره پيش از ازدواج PAIRS از ديدگاه پاورپوینت مديريت موثر جلسات رابطه بین منبع کنترل رفتار و میزان تحصیلات معلمان مدارس راهنمایی و دبیران دبیرستان های استان ت مبانی نظری وپیشینه تحقیق تعريف و تبيين مفهوم فلسفه موسيقي درماني و كاهش هورمون هاي استرس زا و تاثير موسيقي بر كاهش افسردگي دانشجويان رشته باغباني