👈 فروشگاه فایل 👉

پروپوزال بررسی اثر شوک های قیمت نفت بر روی سیاست های پولی، مطالعه موردی: کشور ایران

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروپوزال بررسی اثر شوک های قیمت نفت بر روی سیاست های پولی، مطالعه موردی: کشور ایران

پروپوزال بررسی اثر شوک های قیمت نفت بر روی سیاست های پولی، مطالعه موردی: کشور ایران

دارای 14صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

عنوان پروپوزال: بررسی تک تک مولفه های فرهنگ سازمانی با خلاقیت مدیران و معاونان جمعیت هلال احمر استان زنجان

تعداد صفحه: 14صفحه

فونت: B ZAR

فاصله سطرها: 1.15

منابع فارسی و لاتین: دارد

پرسشنامه و ضمائم: دارد

بندهای پروپوزال: عنوان، مقدمه، بیان مسئله، اهمیت و ضرورت تحقیق، اهداف پژوهش (هدف اصلی، اهداف جزئی)، فرضیه های پژوهش، تعریف مفاهیم پژوهش (تعریف مفهومی، تعریف عملیاتی)، روش تحقیق، طرح پژوهش، ابزار اندازه گیری، روش تجزيه و تحليل داده ها و...

نمونه پروپوزال ارشد اقتصاد

عنوان پايان نامه:

بررسی اثر شوک های قیمت نفت بر روی سیاست های پولی، مطالعه موردی: کشور ایران

الف - عنوان پايان نامه :

فارسي :

بررسی اثر شوک¬های قیمت نفت بر روی سیاست¬های پولی، مطالعه موردی: کشور ایران

انگليسي :

The effect of oil price shocks on monetary policy, Case Study: Iran

هـ - بيان مساله ( شامل تشريح ابعاد , حدود مساله , معرفي دقيق آن , بيان جنبه هاي مجهول و مبهم , متغيرهاي مربوطه سئوالات تحقيق , منظور تحقيق ) .

معمولاً منظور از شوک نفتی تغییرات ناگهانی در قیمت نفت است. به نظر می‌رسد در این تعریف خام همه کارشناسان متفق‌القول هستند، اما در بحث سنجش آن بر متغیرهای اقتصاد کلان تعاریف گوناگون و بنابراین روش‌های اندازه‌گیری متعددی ارایه می‌شود و ظاهراً بخشی از اختلاف در نتایج نیز از این مسأله نشأت می‌گیرد. برای مثال مطالعات صورت گرفته توسط انگل و پاتون (2001)، کوپر (2002) و خیمنس رودریگز (2002) با استفاده از مدل‌های آرچ ـ گاچ صورت گرفته است. در حالی که در برخی از مطالعات دیگر از یک تعریف قراردادی برای بی‌ثباتی قیمت نفت استفاده می‌شود. مثلاً هامیلتون (1996) بی‌ثباتی را افزایش بیش از 25 درصد ماکزیمم قیمت نفت در سال قبل‌تر تعریف کرده است. اما به دور از مباحث نظری، آنچه امروزه از شوک نفتی در اذهان جای گرفته است شوک‌هایی است که هنوز از تعداد انگشتان یک دست فراتر نرفته است. آنها عبارتند از شوک نفتی اول که به دنبال تلاش اوپک در 1972ـ 1974 روی داد و ماحصل آن افزایش قیمت نفت از هر بشکه 9/1 دلار در 1972 به 41/10 دلار در 1974 بود، به عبارت دیگر طی دوره مورد نظر قیمت نفت به بیش از 5 برابر افزایش یافت (احمدیان، 1375).

سیاست های پولی یکی از ابزارهای قوی در اختیار سیاست گزاران است که تاثیر آن بر متغیرهای اقتصادی گاهی غیر قابل انتظار و ناخواسته است. برای اعمال یک سیاست پولی موفقیت آمیز لازم است تا مقامات پولی ارزیابی صحیحی از زمان و میزان تاثیر این سیاست بر متغیرهای اقتصادی داشته باشند(طاهری فرد و موسوی آزاد کسمایی،1387).

👇محصولات تصادفی👇

بررسی تبیین رابطه بین ساختار مالکیت و نقدشوندگی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران پاورپوینت مرگ مغزی سیر و سیاحت عجیب مبانی نظری سبک های مدیریتی چگونه تغيير سازماني را رهبري و مديريت كنيم