مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران | accidents | 12260

پژوهشگر بزرگوار سلام و عرض ادب. شما با جستجوی عبارت مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران وارد سایت فروشگاهی دیجی فایل شده اید. چناچه به این فایل نیاز دارید، فقط کافیست به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید. در هنگام خرید فایل مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران ایمیل حقیقی خود را وارد کنید، چراکه محصول بعد از خرید به ایمیلی شما ارسال خواهد شد.

که بودست آیین و کیش‬ مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران ‫به‬ ‫برافشاندند‬ ‫همه‬ ‫سر‬ ‫بدسگاالن‬ ‫ببود‬ مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران ‫براز‬ ‫‪277‬‬ ‫خوبی‬ ‫بیاراست‬ ‫شاد‬ ‫ابر‬ مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران ‫که این ماه نو بر تو مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران فرخنده باد‬ ‫با‬ ‫را‬ ‫بسان‬ ‫پهلوان‬ مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران ‫او‬ ‫نشاند‬ ‫یکی‬ ‫بیاید‬ ‫به خشنودی مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران و رای و فرمان اوی‬ ‫زر‬

مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران

مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران

تحقيق مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران

 متشکل از 49 صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

 ايرانها در زمانهاي بسيار دور با مواد مخدر آشنايي داشته اند . نخستين ماده مخدري كه در اسناد و مدارك مربوط به دوره هاي باستاني  از آن نام برده شده بنگ است . بنگ كه در گياه شناسي به لغت لاتين cannahis indica (كنف هندي ) خوانده مي شود گردي است كه ازكوبيدن برگها و سرشاخه هاي گلدار شاهدانه به دست مي آيد . اين گرد به صورت توده يكنواخت فشرده اي كه به علت وجود مقداري صمغ در برگها و گلها به يكديگر چسبندگي پيدا كرده اند .

در اوستا كتاب مذهبي زرتشت به دفعات لغت بنگ ديده مي شود . در دوره هاي باستان از بنگ به دو صورت استفاده مي شود . يكي مصرف درماني و ديگر مصرف تخديري )

هرودت مورخ يوناني در قرن پنجم پيش از ميلاد در بحث از سكها يا سكاها كه تيره اي از آرياييها يا بروايتي از ايرانيها بود ا شاره به مصرف دانه اي شاهدانه يا كنف توسط ايرانيها نموده است . مصرف بنگ و حشيش در ايران در دوران صفويه  رواج بسيار يافت . برخي از پادشاهان صفويه به خوردن بنگ و حشيش اعتياد داشتند. خوردن چرس  وبنگ يا آشاميدن محلولهايي از اين مواد در دوران سلطنت ساير شاهان صفوي نيز متداول بود . شواليه ژن باپتيست تاورنيه  جهانگرد فرانسوي از سال 1632 تا 1668 م 9 بار ازايران ديدن كرده و در مورد عادت ايرانيان به آشاميدن محلولهايي از چرس وبنگ مي نويسد همچنين مشروب ديگري دارند كه خيلي بد مزه و تلخ است و آن را بنگ مي گويند كه از برگ شاهدانه مي گيرند و ادويه ديگري هم داخل آن مي كنند هركس بخورد به حالت جنون مي افتد و حركات غريب از او سرمي زند به همين جهت درمذهب اسلام بنگ حرام است برخي از مورخان نوشته اند ايرانيان دود كردن مواد مخدر را از ازبك ها ياد گرفته اند .

طي چند دهه  اخير محصول شاهدانه درايران با نامهاي ديگري از قبيل گراس و ماري جوانا رواج يافت كه متاسفانه تقليدي ازكشورهاي اروپايي و امريكاست . استفاده از حشيش يعني خوردن آب به منظور تخدير و به عنوان وسيله اي براي تفريح و سير در عالم بيخودي و بيخبري مربوط به دوره هاي باستان است .

👇محصولات مشابه با مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران👇

پاورپوینت تاريخچه مصرف مواد مخدر مصرف مواد مخدر در ايران مبارزه با مواد مخدر پاورپوینت سوء مصرف مواد مخدر پاورپوینت آزمايشگاه مواد مخدر درمان معتادين به مواد مخدر تاريخچه صنعت برق در ايران تاريخچه سوبسيد در ايران تاريخچه سوبسيد در ايران

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق روش‌هاي هزينه‌يابي مؤسسات توليدي (رشته حسابداري) پاورپوینت مستند سازي نرم افزار پاورپوینت شیمی و تکنولوژی مواد غذایی مبانی نظری ساختار حافظه و انواع حافظه پاورپوینت با موضوع ایمنی تانک های ذخیره سازی جريان سيالات عوامل مؤثر بر رضايت شغلي كاركنان سازمان مديريت و برنامه ريزي پرسشنامه خود افشاسازی پریشانی (کان و هسلینگ ، 2001) پرسشنامه جو روانی اجتماعی کلاس تجزیه و تحلیل رابطه سرمایه فکری و ابعاد آن با چابکی سازمانی در شهرک علمی تحقیقاتی مقیاس رابطه ­ی والد-فرزند (PCRS) فاین، مورلند و شوبل (۱۹۸۳) نومرولوژی وعلم جادویی اعداد ادبیات نظری و پیشینه تحقیق اوقات فراغت مبانی نظری وپیشینه تحقیق مفاهیم برند نادرستي هاي سخن در نوشتن نامه

👇کلمات کلیدی👇

تحقيق مختصري از تاريخچه مواد مخدر در ايران