استدلالهاى قرآن بر امكان معاد | accidents | 11759

پژوهشگر بزرگوار سلام و عرض ادب. شما با جستجوی عبارت استدلالهاى قرآن بر امكان معاد وارد سایت فروشگاهی دیجی فایل شده اید. چناچه به این فایل نیاز دارید، فقط کافیست به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید. در هنگام خرید فایل استدلالهاى قرآن بر امكان معاد ایمیل حقیقی خود را وارد کنید، چراکه محصول بعد از خرید به ایمیلی شما ارسال خواهد شد.

که بودست آیین و کیش‬ استدلالهاى قرآن بر امكان معاد ‫به‬ ‫برافشاندند‬ ‫همه‬ ‫سر‬ ‫بدسگاالن‬ ‫ببود‬ استدلالهاى قرآن بر امكان معاد ‫براز‬ ‫‪277‬‬ ‫خوبی‬ ‫بیاراست‬ ‫شاد‬ ‫ابر‬ استدلالهاى قرآن بر امكان معاد ‫که این ماه نو بر تو استدلالهاى قرآن بر امكان معاد فرخنده باد‬ ‫با‬ ‫را‬ ‫بسان‬ ‫پهلوان‬ استدلالهاى قرآن بر امكان معاد ‫او‬ ‫نشاند‬ ‫یکی‬ ‫بیاید‬ ‫به خشنودی استدلالهاى قرآن بر امكان معاد و رای و فرمان اوی‬ ‫زر‬

استدلالهاى قرآن بر امكان معاد

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: استدلالهاى قرآن بر امكان معاد

استدلالهاى قرآن بر امكان معاد

تحقيق استدلالهاى قرآن بر امكان معاد

 متشکل از 20 صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

استدلالهاى قرآن بر امكان معاد

گرچه از آن نظر كه ايمان و اعتقاد ما به قيامت از ايمان به قرآن‏و گفتار پيامبران سرچشمه مى‏گيرد لزومى ندارد كه درباره قيامت به ذكر برهان و استدلال بپردازيم و يا شواهد و قرائن‏علمى بياوريم، ولى نظر به اينكه خود قرآن كريم - لااقل براى نزديك كردن مطلب به اذهان - به ذكر يك سلسله‏استدلالها پرداخته است و خواسته است افكار ما از راه استدلال و به طور مستقيم هم باجريان قيامت آشنا شود، ما به طور اختصار آن استدلالها را ذكر مى‏كنيم.

استدلالهاى قرآن يك سلسله جوابهاست به منكران‏قيامت.اين جوابها برخى در مقام بيان اين است كه مانعى در راه قيامت نيست و در حقيقت پاسخى است به كسانى كه‏قيامت را امر ناشدنى فرض مى‏كردند، برخى آيات ديگر يك درجه جلوتر رفته و مى‏گويد در همين جهان چيزهايى شبيه به قيامت‏وجود داشته و دارد و با ديدن چنين چيزها جاى انكار و استبعاد نيست، برخى آيات از اين هم يك درجه جلوتر رفته و وجودقيامت را يك امر ضرورى و لازم و نتيجه قطعى خلقت‏حكيمانه جهان دانسته است.بنابر اين مجموع آياتى كه در آنها درباره قيامت استدلال شده است‏سه گروه

صفحه : 526

است و به ترتيب ذكر مى‏كنيم.

1.در سوره يس آيه 78 مى‏گويد: و ضرب لنا مثلا و نسى خلقه قال من يحيى العظام‏و هى رميم قل يحييها الذى انشاها اول مرة و هو بكل خلق عليم.

براى ما مثلى آورد و خلقت‏خود را فراموش كرد، گفت اين استخوانهاى‏پوسيده را كى زنده مى‏كند؟بگو همان كس كه اولين بار آن را ابداع كرد و او به هر مخلوقى آگاه است.

اين آيه پاسخ به مردى از كافران است كه استخوان‏پوسيده‏اى را در دست گرفته، آمد و آن استخوان را با دست‏خود نرم كرد و به صورت پودر در آورد و سپس آن را در هوامتفرق ساخت، آنگاه گفت چه كسى مى‏تواند اين ذرات پراكنده را زنده كند؟ قرآن جواب مى‏دهد همان كس كه اولين بار او را آفريد.

انسان گاهى با مقياس قدرت و توانايى خود، امور را به شدنى وناشدنى تقسيم مى‏كند، وقتى چيزى را ماوراء قدرت و تصور خود ديد گمان مى‏برد آن چيز در ذات خود ناشدنى‏است.قرآن مى‏گويد با قياس به توانايى بشر البته اين امر ناشدنى است، ولى با مقايسه با قدرتى كه اولين بار حيات‏را در جسم مرده آفريد چطور؟با قياس به آن قدرت امرى است ممكن و قابل انجام.

آيات زيادى در قرآن كريم آمده كه در همه آنها با تكيه به قدرت الهى‏درباره قيامت بحث مى‏كند.مفاد همه اين آيات اين است كه مشيت‏خداى عادل حكيم چنين اقتضا داردكه قيامت وجود داشته باشد و هيچ مانعى در راه اين مشيت نيست.همان طور كه اولين بار معجزه حيات و خلقت از اين مشيت‏سرزد و جهان را و انسان را و حيات را آفريد، بار ديگر در قيامت انسان را زنده می كند.

👇محصولات مشابه با استدلالهاى قرآن بر امكان معاد👇

بررسي برهان وجوب و امكان شركاي منطقهاي ايران و امكان تشكيل هسته مركزي طرح توجیهی امكان سنجي مقدماتي قطعات الكتريكي ترمزهاي ضد بلوكه بررسي امكان پذيري طراحي و ساخت قالب‌هاي فورج مدولار(MODULAR) بررسي و امكان سنجي در طراحي ترانسفورماتورهاي ولتاژ نوري و مقايسه آن با ترانسهاي معمولي جایگاه معاد پاورپوینت معاد تناسخ و معاد معاد در دین اسلام

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت،مديريت بحران ،81 اسلاید،pptx چگونه توانستم مشکلات انضباطی و پر حر فی دانش آموزانم را در کلاس رفع کنم؟ طراحی معماری فرهنگسرای گرافیک با رویکرد معماری سبز در اردبیل پاورپوینت حافظ شيرازي پاورپوینت معماری باروک پاورپوینت جوش (آکنه) پاورپوینت خرس و خرس قطبی(تحقیق دانش آموزی) پاورپوینت مرجع شناسی و روش تحقیق (رشته زبان و ادبیات فارسی) پاورپوینت با موضوع مديريت بحران مبانی نظری گردشگری، طبیعت گردی و بهداشت سایت گردشگری تدوین استراتژی های بهینه سیستم مدیریت پسماند شهری با استفاده از روش SWOT و ماتریس QSPM مبانی نظری و پیشینه تحقیق رشد اجتماعی تحقیق ويروس شناسي و بيماري انفلوانزاي طيور پاورپوینت-سمینار ملات واندود و اندودکاری- در 60 اسلاید-powerpoin-ppt

👇کلمات کلیدی👇

تحقيق استدلالهاى قرآن بر امكان معاد