👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت با موضوع داستان زندگی ماری کوری

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت با موضوع داستان زندگی ماری کوری

دانلود پاورپوینت با موضوع داستان زندگی ماری کوری

دارای 25 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : 25 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش

آماده برای :  ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :

داستان زندگی ماری کوری

ناشر: شرکت توسعه کتابخانه های ایران

نویسنده : آلیس تورن

مترجم : مظفر سربازی

چاپ یازدهم : زمستان ۱۳۷۹

چاپ : چاپخانه امین

تیراژ:  ۳۰۰۰جلد

داستان زندگی ماری کوری

در سال۱۸۷۷م در مدرسه ای در شهر ورشو پایتخت لهستان دختری به نام مانیا اسکلو دوسکا تحصیل میکرد درآن زمان قسمت مهمی ازلهستان توسط شوروی اشغال شده بود وآموزش زبان وتاریخ لهستان برای بچه ها ممنوع گردیده بود .اما کودکان کلاس مانیا توسط مربی خود خانم توپسیا مخفیانه زبان وتاریخ لهستان را آموزش می دیدند. مانیا همراه خواهرش برونیا وبرادرش ژوزف ومادر بیمارشان زنذگی میکرد. علاوه بر پروفسور اسکلو دوسکا ده پسر که شاگردان شبانه روزی او بودند آنجا بودند.

آن روزها قبل از به هم خوردن رابطه  بین اسکلو دوسکا با مدیر مدرسه روسی پدرش فیزیک تدریس میکرد اما حالا که حقوق او کم شده بود او ناچار بود برای به دست آوردن پول بیشتر برای اداره خانواده اش شاگردان شبانه روزی را در خانه تدریس کند .

مانیا همیشه به درس علاقه نشان میداد واکثرا به سراغ وسایل و اسباب  و اشیاء درس فیزیک پدرش که در قفسه شیشه ای منزل جا داشت میرفت وساعتها آنجا می ایستاد و به درون قفسه شیشه ای خیره میشد.

استاد زمانی این وسایل را درساعات درس فیزیزک به کار میبرد که میخواست چگونگی قوانین طبیعت رانشان دهد اما اکنون دولت روسیه استاد را ازآموختن طرز استفاده این لوازم به شاگردان باز داشته بود.

درآن زمان دخترها اجازه رفتن به دانشگاه را نداشتند واین در حالی بود که مانیا وخواهرش برونیا آرزوی تحصیل در دانشگاه سوربن در پاریس را داشتند زیرا در انجا هم پسرها و هم دخترها میتوانستند به تحصیلات دانشگاهی خود ادامه دهند.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت سنسورمادون قرمز.صفحه کلید ماتریسی.سنسورLM35 بررسی تاریخچه ی زمین پاورپوینت Oracle Security پاورپوینت با موضوع راهنماي استفاده از توتال استيشن لايكا 407 پروپوزال بررسی رابطه بین ادراک تعارض و روش های مدیریت آن در بین مدیران و کارمندان شعبات بانک ملت شهر