👈 فروشگاه فایل 👉

جنگهاي صليبي

ارتباط با ما

... دانلود ...

جنگهاي صليبي

تحقيق جنگهاي صليبي

 متشکل از 16 صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

به نظر جاجنگ هاي صليبي كه در قرون 11 و 13 ميلادي از سوي مسيحيان براي گرفتن بيت المقدس از مسلمانان در گرفت ، هر چند كه به هدفي كه پاپها در نظر داشتند نرسيد از لحاظ تاثيري كه در تمدن مغرب زمين بر جاي گذاشت و مردم آن زمان اروپا را با تمدن و جلال و شكوه شرق آشنا كرد ، پديده اي با اهميت در زمينه هاي تاريخي و جغرافيايي و فرهنگي به شمار مي رود .

دراين كتاب رنه گروسه كه از نويسندگان و مورخان بنام اروپاست ، تاريخ جنگهاي صليبي را همراه با تشريح استادانه ي مراحل و آثار آن را بررسي مي كندن هيک و اتباع وي، صراط مستقيم يا دين حق امري موهوم است؛ همه ي

جرج جبور' انديشمند مسيحي اهل سوريه تصريح كرد: 'در جريان همايش رودوس براي گفت وگو ميان تمدنها، از پاپ درخواست خواهم كرد كه در قبال جنگ‌هاي صليبي عليه مسلمانان عذراخواهي كند'.

قرار است، همايش گفت و گو ميان تمدن‌ها روز چهارشنبه (‪ ۲۷‬سپتامبر) در جزيره رودوس در يونان به مدت پنج روز برگزار شود.

جرج جبور خاطرنشان كرد: برگزاري اين همايش به همت مركز ملي جزيره رودوس و با همكاري كليساي مركزي مسيحيان در روسيه و يونان برگزار مي‌شود.

جبور كه بعنوان استاد حقوق بين‌الملل در دانشگاه دمشق سرگرم تدريس است، گفت: بيست سال بيش چنين فراخواني به واتيكان دادم داير بر اينكه پاپ بايد بگونه مواضعش را در قبال جنگهاي صليبي تشريح كند كه به منزله عذرخواهي از نوادگان قربانيان اين جنگها اعم از مسلمانان و مسيحيان منطقه تلقي بشود.

وي كه يك شخصيت مسيحي كاتوليك است و عضو شوراي جهاني واتيكان است، در ادامه كفت: اين فراخوان را در اجلاسي بعنوان 'صلح در اذهان بشر 'كه در سال ‪ ۱۹۸۶‬توسط يونيسكو برگزار شد، اعلام كردم و در نامه‌اي به'ژان پل دوم' پاپ سابق واتيكان منظورم را تشريح كردم.

جرج جبور خاطرنشان كرد: در سال ‪ ۲۰۰۰‬ميلادي پاپ در قبال رفتار صليبي‌ها در آن جنگها ابراز تاسف كرد ، هرچند كه او واژه صليبيان را بكار نبرد و عبارت دقيقش اين بود كه 'من از رفتار برخي پيروان كليسا كه براي انتشار حقيقت در پيش گرفته بودند، ابراز تاسف مي‌كنم'.

جنگهاي صليبي در سال ‪ ۱۰۵۹‬ميلادي و بر اثر نطق تحريك برانگيز پاپ 'اروپان دوم' در كليساي 'كليرمن' در جنوب فرانسه از سوي مسيحيان عليه مسلمانان و به منظور تصرف شهر بيت‌المقدس آغاز شد و تا سال ‪ ۱۲۹۲‬ميلادي ادامه يافت.

جرج جبور متذكر شد، ژان پل دوم در جريان سفر به سوريه در اواخر سال ‪ ۲۰۰۰‬ميلادي از مسجد اموي در دمشق بازيد كرد ودر سخنانش خواهان گفتمان متقابل مسيحيان ومسلمانان شد.

اين استاد دانشگاه دمشق كه پيشتر بعنوان مشاور سياسي رييس جمهوري سوريه فعاليت مي‌كرد، گفت : من در همايش رودوس اين پيشنهاد را مطرح خواهم كرد كه پاپ بنديكت شانزدهم در سفر به تركيه بابت جنگهاي صليبي عذرخواهي كند.

قرار است ، اين سفر در ماه نوامبر آتي صورت بگيرد.

جرج جبور همچنين تصريح كرد كه وي همچنين از مسلمانان تقاضا دارد تا باب گفت‌وگو با واتيكان را باز كنند تا زمينه براي عذرخواهي واتيكان كه توسط ژان پل دوم مطرح شده بود، فراهم شود.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت حسابداري صنعتي پاورپوینت مخلوط پاورپوینت شيوه هاي مطالعه زندگی رودکی رساله طراحی موزه صنایع دستی